دانلود فیلم سینمایی بی بدن با کیفیت عالی (Full HD)

دانلود فیلم بی بدن ( Bodiless ) به کارگردانی مرتضی علیزاده.

دانلود فیلم بی بدن

دانلود فیلم بی بدن

عنوان اثر : فیلم سینمایی بی بدن | محصول : ایران | ژانر : رازآلود، جنایی

  کارگردان : مرتضی علیزاده | تهیه کننده : سید مصطفی احمدی | نویسنده : کاظم دانشی

سال تولید : 1402 | تاریخ انتشار : 1403 |  مدت زمان : 90 دقیقه | کیفیت : انتخابی کاربر

فیلم سینمایی بی بدن «Bodiless» به کارگردانی مرتضی علیزاده و تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی در سال 1402 تهیه و تولید شده است.

دانلود فیلم بی بدن

خلاصه داستان

فیلم سینمایی بی بدن یا به بیان تبلیغاتی‌اش بیبدن، فیلمی جنایی است که از یک پرونده قضایی مهم الهام گرفته است. داستان فیلم با تغییراتی به یک پرونده معروف جنایی دهه 90 اشاره دارد؛ پرونده قتل غزاله شکور به دست آرمان عبدالعالی که چندین بار تا مرحله اجرای حکم رفت و برگشت و یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های چند سال اخیر ایران بود که حاشیه‌هایی هم در فضای مجازی داشت. فیلم با دستمایه قرار دادن این پرونده، سراغ شخصیت‌ها می‌رود و ما را با ابعاد مختلف یک حکم آشنا می‌کند…‌.

دانلود فیلم بی بدن

بازیگران و نقش

1- الناز شاکردوست در نقش (مادر مقتول)

2- نوید پورفرج در نقش محسن شکوهی (بازپرس)

3- گلاره عباسی در نقش شهره (مادر قاتل)

4- سروش صحت در نقش بهروز (پدر مقتول)

5- پژمان جمشیدی در نقش مهرداد بهمنش (پدر قاتل)

6- مینا وحید در نقش همسر دوم مهرداد

7- علیرضا زمانی‌نسب در نقش وکیل قاتل

8- مهراد روحیه در نقش سروش

9- رابعه مدنی

10- پیام احمدی‌نیا در نقش دادستان

دانلود فیلم سینمایی بی بدن

درباره فیلم

فیلم سینمایی بی بدن «Bodiless» به کارگردانی مرتضی علیزاده و تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی در سال 1402 تهیه و تولید شده است. فیلم بی بدن اولین ساخته سینمایی مرتضی علیزاده یکی از فیلم‌های مهم و جنجالی جشنواره چهل و دوم فیلم فجر بود که به طرز عجیبی در بخش اصلی شرکت داده نشد.

دانلود فیلم سینمایی بی بدن

«بی بدن» شباهت بسیاری زیادی به پرونده عجیبِ آرمان و غزاله دارد و اولین اطلاعاتی که در ذهن بیننده‌اش زنده می‌کند، مربوط به این پرونده است. نحوه چگونگی اتفاق و روند پیگیری پرونده و تقابل خانواده‌ها بسیار به پرونده آرمان و غزاله شبیه است و سازندگان فیلم فقط بعضی اطلاعات را تغییر داده‌اند.

دانلود فیلم سینمایی بی بدن

پرونده غزاله و آرمان چقدر به بی بدن شبیه است؟

اطلاعات منتشر شده در سایت‌های خبری می‌گوید غزاله شکور (1373 – 12 اسفند 1392) دختر 19 ساله‌ای بود که روز 12 اسفند سال 1392 به دست دوست‌پسرش آرمان عبدالعالی (19 اسفند 1374 – 3 آذر 1400) کشته شد و جسدش هرگز پیدا نشد. آرمان عبدالعالی در زمان وقوع جرم کمتر از 18 سال سن داشت. روند طولانی رسیدگی به پرونده قتل غزاله شکور در نتیجه مفقودی جسد و همین‌طور صدور احکام متعدد اعدام و لغو در آخرین لحظات این پرونده را پیچیده کرد. عبدالعالی سرانجام در دادگاه مجرم شناخته و بامداد چهارشنبه 3 آذر 1400 به دار آویخته شد. از این پرونده به عنوان یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی ایران یاد می‌شود.

دانلود فیلم سینمایی بی بدن

اما فیلم بی‌بدن اگرچه در داستان کلی و مفقود بودن جسد مقتول و نوع روابط به پرونده غزاله و آرمان شباهت دارد ولی در جزئیات تفاوت‌هایی مشخصی دارد؛ از جمله شواهد پرونده و حاشیه‌هایی که در طول صدور حکم رخ داد. صراحت پایانی فیلم در اشاره به مدل مفقود شدن جسد نیز در پرونده اصلی رخ نداده است.

دانلود فیلم بی بدن

عوامل ساخت

1- کارگردان: مرتضی علیزاده

2-  تهیه کننده: سید مصطفی احمدی

3- نویسنده: کاظم دانشی

4- چهره پرداز: مهدی صیاد

5- تدوینگر: مهدی سعدی

6- مدیرفیلمبرداری: مهران ممدوح

7- طراح صحنه: امیر زاغری

8- موسیقی: حبیب خزایی فر

دانلود فیلم بی بدن

نقد فیلم بی بدن

احسان ناظم‌بکایی: فیلم برای پیگیران خبرهای جنایی و حوادث، کپی تقریباً نعل به نعلی از ماجرای واقعی آرمان و غزاله بود. ماجرایی که تا مدت‌ها فضای رسانه‌ای را تحت تاثیر خودش قرار داده بود. فیلم با وجود چنین بن‌مایه‌ای در پیشبرد قصه و شخصیت‌ها دچار بحران است. هر چقدر کاظم دانشی پارسال در علفزار تا حد زیادی موفق عمل کرده بود اما این بار در قامت نویسنده، نتوانسته بود چیدمان درستی انجام دهد. شخصیت‌ها عقبه‌ای نداشتند و به طور مثال مشخص نبود پدر ارغوان با بازی سروش صحت چه کاره است. چه شغلی دارد که چنین درگیر کار شده و از تربیت دخترش غافل مانده یا نقش مادر سروش با بازی گلاره عباسی چون از آب و گل در نیامده بود، دیالوگ‌های نچسبی داشت.

دانلود فیلم بی بدن

نکته دیگر که لو دادن اساسی قصه بود که کاملاً بی‌ربط بود. صحنه ملاقات پدر و پسر در اتاق ملاقات زندان که به طور کلی معمای داستان را ناگهانی و تزریقی، حل می‌کرد و جای هیچ شبهه‌ای را باقی نمی‌گذاشت. جای سکانسی که می‌توانست درخشان‌ترین سکانس فیلم و گره‌گشا باشد خیلی ساده از دست می‌رود و تبدیل به یکی از اشتباه‌ترین سکانس ها می‌شود. نهایتاً بیبدن فیلمی پرهیاهو و بدون عقبه و عمق است.

1 نکته از فیلم:

1- سکانس بر باد رفته پدر و پسر در اتاق ملاقات
2- کاش می‌دادند سروش صحت بازنویسی می‌کرد
3- حرف از فضای مجازی و رسانه هست ولی دریغ از یک تیتر یا عکس یا صفحه

دانلود فیلم بی بدن

رده بندی سنی فیلم بی بدن

تماشای این فیلم برای افراد زیر 15 سال توصیه نشده است.

دانلود فیلم بی بدن

افتخارات

فیلم جنایی «بی‌بدن» الهام گرفته از پرونده قضایی قتل «غزاله و آرمان»، سومین فیلم در دومین روز از چهل و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد،‌ و توانست افتخارات زیر را کسب کند.

1- سید مصطفی احمدی نامزد بهترین فیلم اول

2- مرتضی علیزاده نامزد بهترین کارگردان اول

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها